Formacje Harmoniczne

Formacje Harmoniczne

Patrząc na rynki finansowe, w tym rynki walutowe, nie sposób pominąć taki temat jak formacje harmoniczne. To koncepcja, która została utrwalona w Teorii Fal Elliotta i co ciekawe, bardzo często jest wykorzystywana przez różnych analityków. Zobacz najciekawsze informacje o formacjach harmonicznych i ucz się razem z nami!

Formacje pomagają w przewidywaniu ruchów walut, choć jak każdy doskonale wie, jest temat, który nie podlega żadnym prawom. Bardzo często spadki czy wzrosty są dynamiczne i można na ich sporo zarobić, jak i stracić. Jednakże formacja harmoniczna wbrew temu, co wiemy, pomaga precyzyjnie określić ruchy, które mogą się dokonywać na rynku walutowym! Można w łatwy sposób zauważyć punkty zwrotne, które są domeną forexu. Jeżeli ktoś chce dowiedzieć się zdecydowanie więcej, niż jesteśmy w stanie ująć w tym artykule, polecamy przede wszystkim artykuły i poradniki spod pióra Larry’ego Pesavanto.

Aby obliczyć wskaźniki, potrzebne będą nam takie dane jak chociażby współczynniki Fibonacciego oraz podstawowa znajomość geometrii. W ten sposób bez większych problemów „zmierzymy” kursy walut oraz ich zasięgi, a także wspomniane wcześniej punkty zwrotne. Warto też zauważyć, że formacje harmoniczne można podzielić na AB/CD, która polega na analizie technicznej, w której porównujemy dwa różne odcinki (AB oraz CD), kolejną metodą jest formacja Gartleya. Tutaj sednem całej analizy jest trzyfalowa korekta, która również dużo bierze z liczb Fibonacciego. Warto też wspomnieć o Nietoperzu, Motylu czy Krabie – skąd te nazwy? Patrząc na uzyskane wykresy wszystko będzie wiadome!

Jedno jest pewne – wszelkie analizy, narzędzia czy instrumenty są niezwykle pomocne nie tylko dla osób, które zawodowo zajmują się rynkami walut. Dzięki dokładnym danym, jakie można pozyskać dzięki formacjom harmonicznym, bez większych problemów przewidzi się ruch walutowy i można w ten sposób podjąć dobrą decyzję – czy kupić czy sprzedać czy może wstrzymać się jeszcze chwilę z kolejnym krokiem. Jednak zanim dojdziemy do płynnego operowania takimi narzędziami, niezbędne jest zbieranie doświadczenia i praktyka, która jakby nie patrzeć – czyni mistrza! Dlatego polecamy różnego rodzaju poradniki, szkolenia czy rozmowy z maklerami, którzy przybliżą temat i wyjaśnią to, co jest do tej pory niezrozumiałe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *