Czym jest oscylator TRIX?

Czym jest oscylator TRIX?

Oscylator TRIX to kolejny wskaźnik, który jest w stanie nam bardzo wiele powiedzieć o ruchu walut i tym, w co warto zainwestować. Jego zasada działania jest dziecinnie prosta i każdy, kto tylko zada sobie odrobinę trudu, aby poznać sedno tego wskaźnika, może bez problemu później się nim posługiwać. Jak to mówią – praktyka czyni mistrza, ale żeby do tego dojść, najpierw niezbędna jest wiedza. A o tym dzisiaj! Zapraszamy do artykułu, w którym wyjaśnimy wszystko, co warto wiedzieć o oscylatorze TRIX.

Warto przenieść się w przeszłość, jeżeli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o oscylatorze TRIX – przecież wiedza nie zawsze musi opierać się wyłącznie na teorii i ekonomii, prawda? Dlatego jesteśmy w latach 80-tych, w których funkcjonuje ekonomista – Jack Hutson. To on zaczyna tworzyć wskaźniki, które później zrewolucjonizują rynki walutowe (choć nie tylko) i będą częstym przedmiotem rozważań, jak i analiz przez kolejnych ekonomistów. Jack Hutson zauważył, że kursy są ruchome i zamiast tworzyć jedną średnią, można zrobić aż.. trzy! Daje to lepszy obraz, a potrójne wygładzenie pozwala na lepszą widoczność krótkookresowych trendów, które zwykle byśmy nie zauważyli, bo są zbyt.. subtelne i delikatne!

Gdzie zatem można stosować oscylator TRIX? Przede wszystkim znajdzie szerokie zastosowanie w szukaniu punktów zwrotnych, trendów, które rządzą rynkiem, jednak są tak subtelne, że niedoświadczeni ekonomiści mogą je niestety.. pominąć. Aby odnaleźć pewne ekstrema (czy wzrostowe czy spadkowe), oscylator TRIX będzie tutaj bardzo pomocnym narzędziem, które będzie generować przydatne informacje dla graczy rynków walutowych. Jak można wykorzystać ten wskaźnik – przy podejmowaniu decyzji o zakupie bądź sprzedaży danej waluty. Działanie jest bardzo proste- widząc szczyt na wykresach, które można stworzyć za pomocą oscylatora TRIX, należy zastanowić się nad sprzedażą waluty, natomiast widząc spadki, tak zwane dołki lokalne – to znak dla osób, które myślą o zakupie. Wedle wiedzy i doświadczenia analityków, jest to najlepszy czas na podejmowanie takich decyzji. Jak zatem widać, na rynku walutowym są wskaźniki, instrumenty i narzędzia, które początkujący inwestor powinien poznać. To pozwoli na jeszcze lepsze podejmowanie decyzji i pomnażanie swojego kapitału!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *