Czym jest Equity CFD?

Czym jest Equity CFD?

Poznając kolejne definicje i zjawiska na rynku walutowym, trzeba poświęcić nieco czasu dla Equity CFD. Choć – jak każda nazwa w ekonomii, brzmi skomplikowanie, to wbrew pozorom jest prostym zjawiskiem, które bez problemu można wytłumaczyć w jednym zdaniu. Jednakże podejdziemy szczerzej do tematu, tym samym zapraszamy do artykułu!

Equity CFD to nic innego jak kolejny instrument, który rządzi rynkami finansowymi. Jednak należy podejść nieco inaczej do samego tematu, ponieważ equity CFD to.. akcja z dźwignią. Innymi słowami, ekonomiści mówią także o kontraktach finansowych, których całym sednem są różnice kursowe (czyli CFD). Dwie strony zobowiązują się do umowy, chociaż nie zawsze musi mieć postać dokumentu z podpisami i wszelkimi danymi, które znamy z doświadczenia. Jak wiemy, forex jest bardzo płynny, działający w chmurze cyberprzestrzeni, dlatego podpisywanie papierowych umów na każdą z transakcji, znacznie wydłużałby czas reakcji, jak i nie pozwalałby na płynność w zawieraniu transakcji.

Wracając jednak do equity CFD – jako kontrakt, dwie strony zobowiązują się w umowny sposób na wymianę ceny przy otwarciu i zamknięciu transakcji. Jak wiadomo, różnice mogą być bardzo odczuwalne, jak i ledwo zauważalne. Jednak jest pewna zaleta. Korzystając z instrumentu, jakim jest equity CFD, możemy korzystać z walut, które są dostępne na całym świecie, ograniczeniem jest tylko nasz budżet, wiedza i chęć podejmowania ryzyka.

Ta dźwignia finansowa, bo tak też ekonomiści określają equity CFD, daje bardzo duże możliwości. Przede wszystkim w transferowaniu środków pieniężnych. Wystarczy wyobrazić sobie, że można dokonywać różnorodne transakcje przy zamknięciu czy otwarciu sprzedaży danych walut. Z equity CFD można korzystać zarówno w myśleniu krótkoterminowego, jak i długoterminowego. Wystarczy tylko odpowiednia wiedza i dobrze zaplanowana strategia. Jak zatem widać, po kolejnym przykładzie instrumentów rządzących światem finansów, że rynki walutowe są fascynujące, takie szerokie i wciąż możemy uczyć się nowych rzeczy na ich temat. Zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy, nie tylko z teoretycznego punktu widzenia, ale również pod względem praktyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *